ERA-2HRC1302X
Mfr.Part #
ERA-2HRC1302X
Description
RES SMD 13K OHM 0.25% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Factory Lead Time :
11 Weeks
Resistance :
13kOhms
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Supplier Device Package :
Series :
ERA-2H
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.25%
Voltage - Rated DC :
25V
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
ERA-2HRC1302X
Panasonic ERA-2HRC1302X
ERA-2H Series, Thin Film, 13kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C