ERA-2HRC1301P
Mfr.Part #
ERA-2HRC1301P
Description
RES SMD 0.25% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
1.3kOhm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Datasheets
ERA-2HRC1301P
ERA-2H Series, Thin Film, 1.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C