ERA-2HRC1272X
Mfr.Part #
ERA-2HRC1272X
Description
RES SMD 12.7K OHM 1/16W 0402
Thin Film
Voltage - Rated DC :
25V
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
12.7kOhms
ERA-2H
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.25%
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Datasheets
ERA-2HRC1272X
Panasonic ERA-2HRC1272X
ERA-2H Series, Thin Film, 12.7kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C