ERA-2HRC1242X
Mfr.Part #
ERA-2HRC1242X
Description
RES SMD 12.4K OHM 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Tolerance :
±0.25%
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
11 Weeks
0402 (1005 Metric)
Power Rating :
63mW
Supplier Device Package :
Resistance :
12.4kOhms
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
ERA-2HRC1242X
Panasonic ERA-2HRC1242X
ERA-2H Series, Thin Film, 12.4kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C