ERA-2HRC1212X
Mfr.Part #
ERA-2HRC1212X
Description
RES SMD 12.1K OHM 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~125°C
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
25V
Resistance :
12.1kOhms
Number of Terminations :
2
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Tolerance :
±0.25%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Supplier Device Package :
Datasheets
ERA-2HRC1212X
Panasonic ERA-2HRC1212X
ERA-2H Series, Thin Film, 12.1kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C