ERA-2HRC1202X
Mfr.Part #
ERA-2HRC1202X
Description
RES SMD 12K OHM 0.25% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Supplier Device Package :
Resistance :
12kOhms
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Tolerance :
±0.25%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
ERA-2HRC1202X
Panasonic ERA-2HRC1202X
ERA-2H Series, Thin Film, 12kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C