ERA-2HRC1182X
Mfr.Part #
ERA-2HRC1182X
Description
RES SMD 11.8K OHM 1/16W 0402
Tolerance :
±0.25%
Resistance :
11.8kOhms
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Composition :
Thin Film
Supplier Device Package :
Power Rating :
63mW
Datasheets
ERA-2HRC1182X
Panasonic ERA-2HRC1182X
ERA-2H Series, Thin Film, 11.8kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C