ERA-2HRC1181X
Mfr.Part #
ERA-2HRC1181X
Description
RES SMD 1.18K OHM 1/16W 0402
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
0402 (1005 Metric)
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated DC :
25V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistance :
1.18kOhms
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Datasheets
ERA-2HRC1181X
Panasonic ERA-2HRC1181X
ERA-2H Series, Thin Film, 1.18kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C