ERA-2HRC1152X
Mfr.Part #
ERA-2HRC1152X
Description
RES SMD 11.5K OHM 1/16W 0402
Resistance :
11.5kOhms
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Supplier Device Package :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
17 Weeks
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated DC :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Datasheets
ERA-2HRC1152X
Panasonic ERA-2HRC1152X
ERA-2H Series, Thin Film, 11.5kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C