ERA-2HRC1132X
Mfr.Part #
ERA-2HRC1132X
Description
RES SMD 11.3K OHM 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated DC :
25V
Supplier Device Package :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
17 Weeks
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistance :
11.3kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.25%
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
ERA-2HRC1132X
Panasonic ERA-2HRC1132X
ERA-2H Series, Thin Film, 11.3kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C