ERA-2HRC1131X
Mfr.Part #
ERA-2HRC1131X
Description
RES SMD 1.13K OHM 1/16W 0402
Thin Film
Voltage - Rated DC :
25V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.25%
Resistance :
1.13kOhms
Datasheets
ERA-2HRC1131X
Panasonic ERA-2HRC1131X
ERA-2H Series, Thin Film, 1.13kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C