ERA-2HRC1050X
Mfr.Part #
ERA-2HRC1050X
Description
RES SMD 105 OHM 0.25% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
105Ohms
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.25%
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
ERA-2HRC1050X
Panasonic ERA-2HRC1050X
ERA-2H Series, Thin Film, 105Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C