ERA-2HRB95R3X
Mfr.Part #
ERA-2HRB95R3X
Description
RES SMD 95.3 OHM 0.1% 1/16W 0402
0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Composition :
Thin Film
Voltage - Rated DC :
25V
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Resistance :
95.3Ohms
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Datasheets
ERA-2HRB95R3X
Panasonic ERA-2HRB95R3X
ERA-2H Series, Thin Film, 95.3Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C