ERA-2HRB9531X
Mfr.Part #
ERA-2HRB9531X
Description
RES SMD 9.53KOHM 0.1% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
9.53kOhms
Series :
ERA-2H
Supplier Device Package :
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
ERA-2HRB9531X
Panasonic ERA-2HRB9531X
ERA-2H Series, Thin Film, 9.53kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C