ERA-2HRB9530X
Mfr.Part #
ERA-2HRB9530X
Description
RES SMD 953 OHM 0.1% 1/16W 0402
2
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
953Ohms
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
25V
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
ERA-2HRB9530X
Panasonic ERA-2HRB9530X
ERA-2H Series, Thin Film, 953Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C