ERA-2HRB9101X
Mfr.Part #
ERA-2HRB9101X
Description
RES SMD 9.1K OHM 0.1% 1/16W 0402
0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
11 Weeks
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistance :
9.1kOhms
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Composition :
Thin Film
Voltage - Rated DC :
25V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Datasheets
ERA-2HRB9101X
Panasonic ERA-2HRB9101X
ERA-2H Series, Thin Film, 9.1kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C