ERA-2HRB88R7X
Mfr.Part #
ERA-2HRB88R7X
Description
RES SMD 88.7 OHM 0.1% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
ERA-2H
Factory Lead Time :
11 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
88.7Ohms
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
0402 (1005 Metric)
Power Rating :
63mW
Datasheets
ERA-2HRB88R7X
Panasonic ERA-2HRB88R7X
ERA-2H Series, Thin Film, 88.7Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C