ERA-2HRB8661X
Mfr.Part #
ERA-2HRB8661X
Description
RES SMD 8.66KOHM 0.1% 1/16W 0402
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Voltage - Rated DC :
25V
Resistance :
8.66kOhms
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Datasheets
ERA-2HRB8661X
Panasonic ERA-2HRB8661X
ERA-2H Series, Thin Film, 8.66kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C