ERA-2HRB84R5X
Mfr.Part #
ERA-2HRB84R5X
Description
RES SMD 84.5 OHM 0.1% 1/16W 0402
Tolerance :
±0.1%
Number of Terminations :
2
Supplier Device Package :
Resistance :
84.5Ohms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
11 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Voltage - Rated DC :
25V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Datasheets
ERA-2HRB84R5X
Panasonic ERA-2HRB84R5X
ERA-2H Series, Thin Film, 84.5Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C