ERA-2HRB8450P
Mfr.Part #
ERA-2HRB8450P
Description
RES SMD 0.25% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
845Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
ERA-2HRB8450P
ERA-2H Series, Thin Film, 845Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C