ERA-2HRB8060X
Mfr.Part #
ERA-2HRB8060X
Description
RES SMD 806 OHM 0.1% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated DC :
25V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
2
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
806Ohms
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
ERA-2HRB8060X
Panasonic ERA-2HRB8060X
ERA-2H Series, Thin Film, 806Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C