ERA-2HRB7870X
Mfr.Part #
ERA-2HRB7870X
Description
RES SMD 787 OHM 0.1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.1%
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Voltage - Rated DC :
25V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power Rating :
63mW
Resistance :
787Ohms
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
ERA-2HRB7870X
Panasonic ERA-2HRB7870X
ERA-2H Series, Thin Film, 787Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C