ERA-2HRB6980X
Mfr.Part #
ERA-2HRB6980X
Description
RES SMD 698 OHM 0.1% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated DC :
25V
Factory Lead Time :
11 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
698Ohms
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
ERA-2HRB6980X
Panasonic ERA-2HRB6980X
ERA-2H Series, Thin Film, 698Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C