ERA-2HRB6810P
Mfr.Part #
ERA-2HRB6810P
Description
RES SMD 0.25% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
681Ohm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
ERA-2HRB6810P
ERA-2H Series, Thin Film, 681Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C