ERA-2HRB6201X
Mfr.Part #
ERA-2HRB6201X
Description
RES SMD 6.2K OHM 0.1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
ERA-2H
Supplier Device Package :
Power Rating :
63mW
Composition :
Thin Film
Voltage - Rated DC :
25V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
6.2kOhms
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Datasheets
ERA-2HRB6201X
Panasonic ERA-2HRB6201X
ERA-2H Series, Thin Film, 6.2kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C