ERA-2HRB6041X
Mfr.Part #
ERA-2HRB6041X
Description
RES SMD 6.04KOHM 0.1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
11 Weeks
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
6.04kOhms
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
2
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Voltage - Rated DC :
25V
Datasheets
ERA-2HRB6041X
Panasonic ERA-2HRB6041X
ERA-2H Series, Thin Film, 6.04kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C