ERA-2HRB5761X
Mfr.Part #
ERA-2HRB5761X
Description
RES SMD 5.76KOHM 0.1% 1/16W 0402
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
11 Weeks
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Voltage - Rated DC :
25V
Resistance :
5.76kOhms
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Supplier Device Package :
Datasheets
ERA-2HRB5761X
Panasonic ERA-2HRB5761X
ERA-2H Series, Thin Film, 5.76kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C