ERA-2HRB5621X
Mfr.Part #
ERA-2HRB5621X
Description
RES SMD 5.62KOHM 0.1% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.1%
ERA-2H
Factory Lead Time :
11 Weeks
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Composition :
Thin Film
Supplier Device Package :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
25V
Resistance :
5.62kOhms
Datasheets
ERA-2HRB5621X
Panasonic ERA-2HRB5621X
ERA-2H Series, Thin Film, 5.62kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C