ERA-2HRB5490X
Mfr.Part #
ERA-2HRB5490X
Description
RES SMD 549 OHM 0.1% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power Rating :
63mW
Resistance :
549Ohms
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Supplier Device Package :
Voltage - Rated DC :
25V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
ERA-2HRB5490X
Panasonic ERA-2HRB5490X
ERA-2H Series, Thin Film, 549Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C