ERA-2HRB5361X
Mfr.Part #
ERA-2HRB5361X
Description
RES SMD 5.36KOHM 0.1% 1/16W 0402
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power Rating :
63mW
Resistance :
5.36kOhms
Supplier Device Package :
Voltage - Rated DC :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Datasheets
ERA-2HRB5361X
Panasonic ERA-2HRB5361X
ERA-2H Series, Thin Film, 5.36kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C