ERA-2HRB5101X
Mfr.Part #
ERA-2HRB5101X
Description
RES SMD 5.1K OHM 0.1% 1/16W 0402
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
25V
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
ERA-2H
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
5.1kOhms
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
ERA-2HRB5101X
Panasonic ERA-2HRB5101X
ERA-2H Series, Thin Film, 5.1kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C