ERA-2HRB4991X
Mfr.Part #
ERA-2HRB4991X
Description
RES SMD 4.99KOHM 0.1% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
25V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
4.99kOhms
Datasheets
ERA-2HRB4991X
Panasonic ERA-2HRB4991X
ERA-2H Series, Thin Film, 4.99kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C