ERA-2HRB3901X
Mfr.Part #
ERA-2HRB3901X
Description
RES SMD 3.9K OHM 0.1% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Series :
ERA-2H
Voltage - Rated DC :
25V
Resistance :
3.9kOhms
Datasheets
ERA-2HRB3901X
Panasonic ERA-2HRB3901X
ERA-2H Series, Thin Film, 3.9kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C