ERA-2HRB3900X
Mfr.Part #
ERA-2HRB3900X
Description
RES SMD 390 OHM 0.1% 1/16W 0402
0402 (1005 Metric)
Voltage - Rated DC :
25V
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
11 Weeks
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Composition :
Thin Film
Power Rating :
63mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
390Ohms
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
ERA-2HRB3900X
Panasonic ERA-2HRB3900X
ERA-2H Series, Thin Film, 390Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C