ERA-2HRB3570X
Mfr.Part #
ERA-2HRB3570X
Description
RES SMD 357 OHM 0.1% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package :
Resistance :
357Ohms
Tolerance :
±0.1%
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Voltage - Rated DC :
25V
Datasheets
ERA-2HRB3570X
Panasonic ERA-2HRB3570X
ERA-2H Series, Thin Film, 357Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C