ERA-2HRB3401P
Mfr.Part #
ERA-2HRB3401P
Description
RES SMD 0.25% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
3.4kOhm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
ERA-2HRB3401P
ERA-2H Series, Thin Film, 3.4kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C