ERA-2HRB3400X
Mfr.Part #
ERA-2HRB3400X
Description
RES SMD 340 OHM 0.1% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
0402 (1005 Metric)
Voltage - Rated DC :
25V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
340Ohms
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Supplier Device Package :
Datasheets
ERA-2HRB3400X
Panasonic ERA-2HRB3400X
ERA-2H Series, Thin Film, 340Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C