ERA-2HRB3091X
Mfr.Part #
ERA-2HRB3091X
Description
RES SMD 3.09KOHM 0.1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
63mW
Series :
ERA-2H
Factory Lead Time :
11 Weeks
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
3.09kOhms
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Datasheets
ERA-2HRB3091X
Panasonic ERA-2HRB3091X
ERA-2H Series, Thin Film, 3.09kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C