ERA-2HRB3001P
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ERA-2HRB3001P
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 0.25% 1/16W 0402
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±0.1%
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Series :
ERA-2H
Composition :
Thin Film
Resistance :
3kOhm
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Datasheets
ERA-2HRB3001P
ERA-2H Series, Thin Film, 3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C