ERA-2HRB2941X
Mfr.Part #
ERA-2HRB2941X
Description
RES SMD 2.94KOHM 0.1% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Voltage - Rated DC :
25V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistance :
2.94kOhms
Power Rating :
63mW
Datasheets
ERA-2HRB2941X
Panasonic ERA-2HRB2941X
ERA-2H Series, Thin Film, 2.94kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C