ERA-2HRB2940X
Mfr.Part #
ERA-2HRB2940X
Description
RES SMD 294 OHM 0.1% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
294Ohms
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated DC :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
63mW
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
ERA-2HRB2940X
Panasonic ERA-2HRB2940X
ERA-2H Series, Thin Film, 294Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C