ERA-2HRB2871X
Mfr.Part #
ERA-2HRB2871X
Description
RES SMD 2.87KOHM 0.1% 1/16W 0402
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
2.87kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
11 Weeks
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Voltage - Rated DC :
25V
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Datasheets
ERA-2HRB2871X
Panasonic ERA-2HRB2871X
ERA-2H Series, Thin Film, 2.87kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C