ERA-2HRB2700X
Mfr.Part #
ERA-2HRB2700X
Description
RES SMD 270 OHM 0.1% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
270Ohms
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Datasheets
ERA-2HRB2700X
Panasonic ERA-2HRB2700X
ERA-2H Series, Thin Film, 270Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C