ERA-2HRB2671X
Mfr.Part #
ERA-2HRB2671X
Description
RES SMD 2.67KOHM 0.1% 1/16W 0402
Resistance :
2.67kOhms
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Composition :
Thin Film
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Number of Terminations :
2
Supplier Device Package :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
11 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
25V
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
ERA-2HRB2671X
Panasonic ERA-2HRB2671X
ERA-2H Series, Thin Film, 2.67kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C