ERA-2HRB2550X
Mfr.Part #
ERA-2HRB2550X
Description
RES SMD 255 OHM 0.1% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
255Ohms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
ERA-2H
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
25V
Datasheets
ERA-2HRB2550X
Panasonic ERA-2HRB2550X
ERA-2H Series, Thin Film, 255Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C