ERA-2HRB2401X
Mfr.Part #
ERA-2HRB2401X
Description
RES SMD 2.4K OHM 0.1% 1/16W 0402
Resistance :
2.4kOhms
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.1%
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated DC :
25V
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
ERA-2HRB2401X
Panasonic ERA-2HRB2401X
ERA-2H Series, Thin Film, 2.4kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C