ERA-2HRB2371X
Mfr.Part #
ERA-2HRB2371X
Description
RES SMD 2.37KOHM 0.1% 1/16W 0402
ERA-2H
Supplier Device Package :
Resistance :
2.37kOhms
2
Voltage - Rated DC :
25V
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
ERA-2HRB2371X
Panasonic ERA-2HRB2371X
ERA-2H Series, Thin Film, 2.37kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C