ERA-2HRB1301X
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ERA-2HRB1301X
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 1.3K OHM 0.1% 1/16W 0402
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated DC :
25V
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Factory Lead Time :
11 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
ERA-2H
Composition :
Thin Film
Resistance :
1.3kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
ERA-2HRB1301X
Panasonic ERA-2HRB1301X
ERA-2H Series, Thin Film, 1.3kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C