ERA-2HRB1151X
Mfr.Part #
ERA-2HRB1151X
Description
RES SMD 1.15KOHM 0.1% 1/16W 0402
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistance :
1.15kOhms
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
25V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
ERA-2HRB1151X
Panasonic ERA-2HRB1151X
ERA-2H Series, Thin Film, 1.15kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C