ERA-2HRB1022X
Mfr.Part #
ERA-2HRB1022X
Description
RES SMD 10.2KOHM 0.1% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
25V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
10.2kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
ERA-2HRB1022X
Panasonic ERA-2HRB1022X
ERA-2H Series, Thin Film, 10.2kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C